Fyzický

Vědci objevili molekuly životního materiálu kolem hvězd kojenců

souhrn

Xinhua News Agency, Peking, 12. června - Dva týmy mezinárodních astronomů zjistili, že oblak plynného prachu obklopený skupinou mladistvých hvězd vzdálených 400 světelných let obsahoval komplexní organickou molekulu zvanou methylisokyanát, což je chemická surovina pro život. jeden. Jelikož jsou tyto hvězdy stejného typu jako slunce, objev pomůže studovat původ života na Zemi.Vědci již dříve

Vědci objevili molekuly životního materiálu kolem hvězd kojenců

Vědci objevili molekuly životního materiálu kolem hvězd kojenců-0

  Xinhua News Agency, Peking, 12. června - Dva týmy mezinárodních astronomů zjistili, že oblak plynného prachu obklopený skupinou mladistvých hvězd vzdálených 400 světelných let obsahoval komplexní organickou molekulu zvanou methylisokyanát, což je chemická surovina pro život.

Vědci objevili molekuly životního materiálu kolem hvězd kojenců-1

   jeden. Jelikož jsou tyto hvězdy stejného typu jako slunce, objev pomůže studovat původ života na Zemi. Vědci již dříve objevili kolem těchto hvězd molekulu cukru zvanou glycolaldehyd.

Vědci objevili molekuly životního materiálu kolem hvězd kojenců-2

   Oba výzkumné týmy použily dalekohled Atacama s velkou milimetrovou vlnou / submilimetrovou vlnovou soustavou v Chile ke studiu spekter oblaků plynu a prachu kolem hvězd a provedly stejný objev. Související články jsou publikovány v novém čísle britské „Měsíční zprávy Královské astronomické společnosti“.

Vědci objevili molekuly životního materiálu kolem hvězd kojenců-3

  Tyto hvězdy s kódovým označením IRAS16293-2422 se nacházejí ve velké hvězdotvorné oblasti v souhvězdí Ophiuchus, jsou v nové fázi zrození a jsou velmi podobné slunečnímu dítěti. Analýza zjistila, že tam jsou plynné methyl isokyanáty okolo každé hvězdy. Tato molekula se může podílet na syntézy aminokyselin a peptidů. Ty jsou stavebními kameny bílkovin.

Vědci objevili molekuly životního materiálu kolem hvězd kojenců-4

Jeden z výzkumných týmů pomocí experimentů dokázal, že methylizokyanát se může tvořit na zmrzlých částicích v extrémně chladném prostředí, což znamená, že většina stejných typů mladých hvězd jako slunce může mít takové molekuly poblíž. Země a další planety ve sluneční soustavě se zrodily asi před 4,5 miliardami let a jsou tvořeny kondenzací zbývajícího plynu a prachu po vzniku slunce. Studium mladistvých hvězd podobných slunci pomůže objasnit, odkud pocházejí různé organické molekuly používané jako suroviny pro život, a prozkoumat původ života. .