Auto

Výzkum zjistil, že opice se mohou naučit vydírat

souhrn

Zpravodajská agentura Xinhua, Peking, 12. června - Opice poblíž malebného místa v Indonésii se dopustila jedinečného „kriminálního“ chování: krádeže věcí lidem a čekání, až jim lidé vymění jídlo. Vědci zjistili, že tento druh vydírání je kulturním fenoménem, ​​který lze mezi opicemi šířit prostřednictvím vzájemného učení. Podle britského časopisu „New Scientist“, který nedávno uvedl,Uluwa, Bali, Indonésie

Výzkum zjistil, že opice se mohou naučit vydírat

Výzkum zjistil, že opice se mohou naučit vydírat-0

  Zpravodajská agentura Xinhua, Peking, 12. června - Opice poblíž malebného místa v Indonésii se dopustila jedinečného „kriminálního“ chování: krádeže věcí lidem a čekání, až jim lidé vymění jídlo. Vědci zjistili, že tento druh vydírání je kulturním fenoménem, ​​který lze mezi opicemi šířit prostřednictvím vzájemného učení.

Výzkum zjistil, že opice se mohou naučit vydírat-1

   Podle britského časopisu „New Scientist“, který nedávno uvedl,Makaky s dlouhým ocasem poblíž chrámu Uluwatu na Bali v Indonésii popadnou turistům brýle, fotoaparáty, klobouky atd. , A dokonce ukradnou hotovost z pokladny za vydírání jídla. Odborníci na primáty z belgické univerzity v Lutychu provedli podrobné šetření, aby zjistili, zda bylo vydíráno chování těchto opic. Vědci prováděli dlouhodobá pozorování u různých skupin opic,Zjistilo se, že mezi skupinami, které mají největší kontakt s turisty, je nejvyšší výskyt loupeží a vydírání; skupiny s více mladými členy mužského pohlaví mají vyšší míru „kriminality“.

Výzkum zjistil, že opice se mohou naučit vydírat-2

   Kromě toho se vydírání postupně objevovalo u skupiny nově přesunutých opic. Vědci tvrdí, že předběžné důkazy naznačují, že vydírání je kulturním fenoménem, ​​ve kterém se opice navzájem učí pozorováním chování svých vrstevníků. Tento jev se nevyskytoval u skupin opic na jiných scénických místech, což také ukazuje, že chování není vrozené.

Výzkum zjistil, že opice se mohou naučit vydírat-3

   Vědci uvedli, že nový výzkum pomůže získat přehled o způsobech přenosu informací ve skupinách primátů, porozumění zvířat jejich vlastnímu chování a budoucích plánech a může poskytnout nové vodítka pro zkoumání původu a vývoje lidských kognitivních funkcí schopnosti.

Výzkum zjistil, že opice se mohou naučit vydírat-4

.