Vzdělání

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market

souhrn

12. června místního času poskytovatel globálního indexu MSCI (MSCI) oznámil, že bude potvrzen přibližně ve 16:30 dne 20. června (pekingský čas ve 4:30 dne 21. června v pekingském čase). Jeho web zveřejňuje prohlášení o výsledcích letošního přezkumu klasifikace trhu a v té době se můžete přihlásit na https://www.msci.com/

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-0

 21.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-1

  století Business Herald 12. června místního času, globální poskytovatel indexu MSCI (MSCI) oznámil, že bude stanoven přibližně ve 16:30 20. června východního letního času (4:00 21. června v Pekingu).

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-2

  body) Prohlášení o výsledcích letošního přezkumu klasifikace trhu bude zveřejněno na jeho webových stránkách a v té době se můžete přihlásit na https://www.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-3

 msci. com/market-classification. Středem pozornosti se opět stalo to, zda lze čínské akcie A zahrnout do jejího indexu rozvíjejícího se trhu. Akcie A předtím nedokázaly MSCI třikrát sprintovat.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-4

  Po vyhlášení výsledků uspořádá MSCI dvě telefonické mediální konference.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-5

  Oddělení strategie společnosti Tianfeng Securities dříve ve výzkumné zprávě poukázalo na to, že tento nový plán poprvé navrhl rámec, který využívá propojení jako kanál, který v předchozím návrhu nahradil kanál QFII / RQFII. To je nad očekávání trhu. Stejný je kanál pro zahraniční investice do akcií A, propojení má oproti QFII / RQFII významné výhody ve třech aspektech otevřenosti, jmenovitě investiční licence, likvidita kapitálu a kvóty.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-6

  Nový návrh navíc uvažuje pouze o zahrnutí velkých společností, které lze obchodovat prostřednictvím šanghajsko-hongkongské burzy cenných papírů a shenzhen-hongkongské burzy cenných papírů, a vylučuje akcie A a H, které jsou rovněž uvedeny na H trh. Čtyřicet akcií, které byly pozastaveny na více než 50 dní, se počet zahrnutých akcií A sníží z původních 448 přibližně o dvě třetiny na 169.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-7

  Doporučená váha akcií A v indexu MSCI China byla snížena z 3,7% na 1,7% a váha v indexu MSCI Emerging Market byla snížena z 1% na 0,5%.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-8

  Zpráva Tianfeng Securities Research Report poukázala na to, že konkrétně mezi 169 akcií A, které mají být zahrnuty,Neexistují žádné akcie související s GEM, 142 akcií na hlavních představenstvech Šanghaje a Shenzhenu představuje 84% a 27 akcií na malých a středních představenstvech představuje 16%. Po oznámení nového plánu byl mainstreamový pohled trhu optimističtější, když uvedl, že letošní možnost začlenění je vyšší než loni, s pravděpodobností 60%. Zpráva vydaná společností UBS Wealth Management Investment 7. června však poukázala na to, že omezení předběžného schválení finančních produktů spojených s akciemi A stále čekají na vyřízení.

Akcie A sprintují brzy ráno 21. června na index MSCI Emerging Market-9

 To je jeden z důvodů, proč nebyly akcie A schváleny pro zařazení v roce 2016. Konečný výsledek je proto stále těžké uhodnout. Pokud nedojde ke zjevnému pokroku ve zlepšování překážek před schválením, UBS věří, že možnost zahrnutí akcií A je menší než 50%.

  Pokud však bude možné tento kámen úrazu řádně vyřešit během příštích dvou týdnů, UBS věří, že čínské akcie A budou pravděpodobně oficiálně přidány do indexu MSCI příští rok. Hlavní pohled na trh se domnívá, že pokud bude zahrnut, nepřitáhne okamžitě velké množství přílivu kapitálu, ale přispěje k dlouhodobému rozvoji trhu s akciemi typu A. „Věříme, že rozhodnutí společnosti MSCI zahrnout akcie A bude přínosem pro její dlouhodobý rozvoj, protože podpoří další integraci čínského domácího trhu a globálního kapitálového trhu. Po zahrnutí se odhaduje na 8–10 miliard USD fondů sledujících indexy rozvíjejících se trhů bude pasivně proudit do akcií A.

 Ale nemyslíme si, že to bude mít v krátkodobém horizontu významný dopad na index akcií A, protože denní obrat akcií A v tomto roce dosáhl 70 miliard amerických dolarů a celková tržní hodnota je asi 8 bilionů Americké dolary.

„Zpráva UBS poukázala. .