Domácí

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!

souhrn

Minulý víkend uspořádala Čínská regulační komise pro pojištění tiskovou konferenci, ve které uvedla, že dále rozšíří nezávislou cenovou sílu pojišťovacích společností pro pojištění automobilů, sníží úroveň komerčních sazeb pojištění automobilů a sníží zátěž spotřebitelů při nákupu pojištění. Odborníci vypočítali: Pokud máte dobré řidičské návyky a dobré bezpečnostní záznamy, můžete si při příští obnově pojištění automobilu přímo užít nízkou slevu 3,4–3,8.Bylo to nečekané? Překvapený? Mnoho

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-0

 Minulý víkend uspořádala Čínská regulační komise pro pojištění tiskovou konferenci, ve které uvedla, že dále rozšíří nezávislou cenovou sílu pojišťovacích společností pro pojištění automobilů, sníží úroveň komerčních sazeb pojištění automobilů a sníží zátěž spotřebitelů při nákupu pojištění.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-1

  Odborníci vypočítali: Pokud máte dobré řidičské návyky a dobré bezpečnostní záznamy, můžete si při příští obnově pojištění automobilu přímo užít nízkou slevu 3,4–3,8.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-2

 Bylo to nečekané? Překvapený? Mnoho „starých řidičů“ soukromých automobilů zvolalo: Sleva je tak nízká, že je neuvěřitelně nízká! Data ukazují, že od prvního čtvrtletí letošního roku má země více než 300 milionů motorových vozidel, více než 200 milionů automobilů a 3,64 řidiči. Miliardy lidí.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-3

  Dá se říci, že dopad této reformy sazby pojištění automobilů je poměrně velký. V posledních několika letech byl trh pojištění automobilů turbulentní. Jaké výhody přinesou různá reformní opatření pro spotřebitele? Jaký chaos je třeba urgentně napravit? Vaše pozornost je naší motivací! Sestra Mala pohovorila s příslušnými odděleními a odborníky, aby vám pomohla pochopit, jaké jsou skutečné výhody reforem na trhu pojištění automobilů a které jsou falešné akce nelegální soutěže. Pozitivní pobídky: Rozdíl v pojistném mezi „dobrými majiteli automobilů“ a „špatnými majiteli automobilů“ se dále prohloubil.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-4

  Reforma sazeb pojištění automobilů dále upraví pohyblivou dolní hranici sazeb pojistného pro pojištění automobilů pro pojišťovací společnosti: ve 26 regionech včetně Pekingu bude koeficient nezávislého kanálu pohybován Dolní limit byl snížen z 0,85 na 0,75 a dolní limit pro pohyblivý koeficient nezávislého upisování zůstal na 0,85; v 8 regionech včetně Tianjinu,Snižte pohyblivou dolní hranici koeficientu nezávislého kanálu a koeficientu nezávislého upisování z 0,85 na 0,75; v jurisdikci regulačního úřadu pro pojišťovnictví Henan snižte pohyblivou dolní hranici koeficientu nezávislého kanálu z 0,85 na 0,75 a snižte pohyblivou dolní limit koeficientu nezávislého upisování od 0,85 do 0,80; V jurisdikci regulačního úřadu pro pojišťovnictví v Shenzhenu je pohyblivá spodní hranice koeficientu nezávislého kanálu a koeficientu nezávislého upisování nastavena od 0. 75 až 0,70. Koeficient kanálu určuje rozsah slev na pojištění vozidel pro různé prodejní kanály, jako jsou agenti a online prodeje. Snižuje se z 0,85 na 0,75, což znamená, že pokud změníte kanál pro pojištění, můžete snížit cenu o 10%.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-5

  Autonomní koeficient upisování označuje míru autonomie, kterou pojišťovna poskytuje stejnému automobilu na základě komplexních faktorů, jako jsou řidičské návyky majitele. Tyto dva koeficienty dohromady “„Start“, pojišťovny mají větší prostor pro snižování cen. Po tržně orientované reformě sazeb pojištění automobilů od roku 2015 mohou různé pojišťovny již nabídnout cenový rozdíl 1,83krát u stejného vozu. opět dvě dolní hranice koeficientu.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-6

  Později bude podle odhadů nejnižší diskontní sazba pro pojištění automobilů až 3,8%. V některých oblastech majitelé automobilů s dobrými jízdními návyky a bezpečnostními záznamy,Prémie může dokonce klesnout až na 3,4%.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-7

  Vzhledem k tomu, že reforma pojištění automobilů od roku 2015 zavedla „mechanismus sankčních sazeb“, existuje ročně více než 10 pojistných expozic a při obnově pojištění je třeba zaplatit trojnásobek pojistného. V budoucnu bude u stejného automobilu rozdíl v pojistném mezi „dobrými majiteli automobilů“ a „špatnými majiteli automobilů“ ve srovnání mezi 3,4% a 3krát a pozitivní motivační účinek bude zřetelnější. Jako podpůrné opatření této reformy vydala Čínská regulační komise pro pojišťovnictví nedávno „Oznámení o nápravě chaosu na trhu pojištění motorových vozidel (návrh k komentáři)“, v němž požaduje, aby instituce pojištění majetku neignorovaly dodržování předpisů vnitřní kontroly a kontrolu rizik, a nikoli slepě bojovat za měřítko a spěchat Sdílejte, ne prostřednictvím vrácení nebo daru hotovosti, předplacených karet, cenných papírů, pojistných produktů,Nákup poukázek a dalších metod k otevírání objednávek. Někteří majitelé automobilů si ve svých srdcích zašeptali, že tyto propagační metody jsou pro obyčejné lidi docela dostupné.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-8

  Proč by měli přestat? „CIRC opakovaně delegovala cenovou sílu pojišťovacích společností, aby umožnila každému soutěžit jasně a odpočitatelně. Tyto„ doplňkové služby “nejsou ničím, co by dodávalo teplo, narušovalo pořadí tržní soutěže a narušovalo zájmy majitelů automobilů.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-9

 „Příslušná osoba odpovědná za oddělení majetku a úrazů Čínské regulační komise pro pojišťovnictví řekla sestře Mala, že díky předchozímu dohledu na místě zjistila, že mnoho z„ darů “byly produkty pochybné kvality, ale cena byla hodně nebo dokonce zdvojnásobil pojišťovnu.

Malé finance: Míra pojištění automobilů je opět snížena a pojistné může být až 34%!-10

  Náklady na výdaje nakonec klesnou na ovce, což zvýší základní sazbu pojištění automobilu a umožní všem majitelům automobilů to zaplatit. „Abych to řekl na rovinu, pojišťovna nezlevnila pojistné na místě, ale místo toho vás oklamala rýží a olejem na vaření. “ Reforma a prospěch pro všechny: majitelé automobilů platí o 25 miliard méně a průmysl zvýší tržby o 10% Někteří lidé se obávají, že náklady velkých společností lze snížit. Ale malé a střední pojišťovny snižují ceny společně.

  Není to rytmus smrti? Sazba pojištění automobilu se mění takto,Bude zničeno velké množství nově rostoucích pojišťovacích společností zabývajících se majetkem a trh bude monopolizován? „Na plně konkurenčním trhu musí malé a střední pojišťovací společnosti kdykoli čelit většímu tlaku a mohou pouze tlačit nahoru, aby vytvořily hlavní konkurenci s přesným umístěním na trhu, vyššími schopnostmi identifikace rizik, schopnostmi vnitřní kontroly a lepší kvalitou služeb. . Liu Feng, ředitelka odboru pojištění P&C Čínské pojišťovací regulační komise, vysvětlila, že statistiky ukazují, že za poslední dva roky tento trend zastavilo velké množství malých a středních pojišťovacích společností.

  Zisky z upisování se z velkých společností rozšiřují malé a střední společnosti. Koncentrace trhu neustále klesá.

  Fenomén kritiky malých a středních pojišťovacích společností. Celkově lze říci, že raná reforma pojištění automobilů zpočátku dosáhla vzoru více výhod: spotřebitelé„Pocit zisku“ se zvýšil a průměrné pojistné na pojištění automobilů pokleslo ve srovnání s před reformou o 5,3%. Domácí majitelé automobilů zaplatili na pojistném celkem 25 miliard juanů.

  Podnikání v oblasti pojištění automobilů začalo vytvářet zisk . Vzhledem k nákladově efektivnějším produktům se sazba pojištění automobilu v roce 2016 zvýšila o 4 ve srovnání s obdobím před reformou.

  Procentní body a tři pojištění odpovědnosti za škodu se zvýšily o 17%, tj.

  vzrostl, což přispělo k 6 834 národním příjmům z pojistného na auto v roce 2016.

 5,5 miliardy juanů, což je meziroční nárůst o 10,25%. Domácí pojištění automobilů dosáhlo ziskovosti poprvé v roce po pilotním projektu. Rovněž byla vylepšena funkce sociální správy v oblasti pojištění automobilů a míra hlášení poklesla o 20%. Zasvěcenci poukázali na to, že důvodem, proč lze toto kolo reformy pojištění automobilů provádět stabilně, jsou tři zkušenosti, které si zaslouží shrnutí: Za prvé, regulační orgány musí zvládnout cenovou technologii.

 Hlavní síla dohledu - —V posledních dvou letech dosáhla průmyslová infrastruktura velkého pokroku se standardní databází pokrývající 200 000 modelů, stovky milionů velkých dat o opravách a sedm verzí dat „poměr nuly k integritě“, atd.

 , což umožňuje orgánu dohledu předvést odvětví.

  Jaké je rozšíření podmínek, zda lze zahájit podmínky podnikové inovace, jak vyladit sazby atd. ,Každý ví, že už nebudou vedeni „falešnými reformami a falešnými inovacemi“ tržních institucí. Druhým je správný dohled a flexibilní rytmus. Ve vedení již neexistuje „páska“ a vedení je buď mrtvé, nebo nevybíravé.

  Místo toho je „přijímáno při odchodu“ a budeme jednat, když budeme potřebovat přijmout opatření. V současné době průmysl zavedl retrospektivní revizní mechanismus pro sazby komerčního pojištění automobilů,Pracovní mechanismus propojení propojení kontroly na místě a hodnocení mimo místo.

  Iracionální doložky o hospodářské soutěži pojišťovacích institucí, které porušují práva a zájmy spotřebitelů, budou znovu objeveny nebo zcela pozastaveny, jakmile budou objeveny. Jen v roce 2016 vydala Čínská regulační regulační komise 181 regulačních upomínek, které nařídily 39 sub-pojišťovnám, aby v příslušných regionech přestaly používat komerční produkty pojištění automobilů a provedly včasné změny. Zatřetí, cenová reforma pojištění automobilů není založena pouze na ekonomických výhodách, ale také na sociálních výhodách. Cenová reforma pojištění automobilů vytlačuje „vlhkost“ v procesu údržby automobilů.

  Zároveň zachycuje hlavní směr „zlepšování bezpečnost silničního provozu “a odráží podnikání Sociální řídící funkci pojišťovnictví potvrdily všechny strany společnosti, včetně většiny majitelů automobilů.

(Denní centrální kuchyně lidu · Pikantní finanční a ekonomické studio Qu Zhehan).