Vzdělání

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan

souhrn

Výstavní scéna (fotografoval reportér Yang Zebin) Zprávy z Dongguan Time Network Ráno 13. června se v Lingnan Fine Fine The muzeum zahájeno. Zeng Jinsong, zástupce ředitele Výzkumného střediska pro vývoj námořních silk silnic na univerzitě Tsinghua a viceprezident CP Group,Yang Xiaotang, člen stálého výboru výboru městské strany a ministr odboru propagandy

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan-0

 Výstavní scéna (fotografoval reportér Yang Zebin) Zprávy z Dongguan Time Network Ráno 13. června se v Lingnan Fine Fine The muzeum zahájeno.

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan-1

  Zeng Jinsong, zástupce ředitele Výzkumného střediska pro vývoj námořních silk silnic na univerzitě Tsinghua a viceprezident CP Group,Slavnostního zahájení se zúčastnil Yang Xiaotang, člen stálého výboru výboru městské strany a ministr oddělení propagandy, stejně jako téměř 200 umělců a milovníků umění ze všech oblastí života. Tato výstava je vedena odborem propagandy Výboru městské strany, sponzorována Městskou federací literárních a uměleckých kruhů a pořádána Lingnanskou malířskou akademií a Institutem pro kulturní a tvůrčí výzkum Dongguanské akademie výtvarných umění v Kantonu.

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan-2

 Většina prací na téma Velké zdi. Je to také poprvé, co Ma Yuandong uspořádal výstavu v Dongguanu. Většina děl na výstavě je představena poprvé. Výstava potrvá do 25.

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan-3

  června. Na slavnostním zahájení Ma Yuandong také věnoval městu lidovou vládu svůj skvělý obraz Velké zdi „Xiongguan Endless Picture“ a uspořádal setkání pera s místními umělci v Dongguanu. Vystavená díla vycházejí převážně z tématu Velké zdi. Ma Yuandong je v současné době členem Pekingské asociace umělců, stálým ředitelem Fengtai Artists Association a ředitelem Čínské asociace kaligrafie a malby.

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan-4

  V polovině 70. let sledoval svého učitele slavného malíře Wanga Wenfanga se zaměřením na krajinu. Jeho díla si zachovávají nejen podstatu tradiční estetiky, ale zahrnují i ​​moderní prvky.

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan-5

 Cestovní inkoust je obyčejný i těžký, přesto flexibilní a volný.

Výstava čínského malířství Ma Yuandong se objevuje v Muzeu umění Lingnan-6

  Styl je svěží a živý a velkorysost je velkorysá a tvoří výrazný umělecký rys. Po celá desetiletí Ma Yuandong cestoval a skicoval, navštěvoval dávné časy a prozkoumával samotu. Ale co miluje, jsou historické a kulturní rysy Velké zdi. Po celý rok hodně kreslil podél Velké zdi.

 Témata Velké zdi jsou velkolepá, s vynikajícím prostorovým uspořádáním, širokými perspektivami tvorby a silným smyslem pro hloubku. Reprezentativní díla zahrnují „Xiongguan Endless Picture“, „Canglong Wanli Walks on Strange Peaks“ atd.

  Jeho dílo „Xiongguan Endless Picture“ ukazuje majestátní vzhled Velké zdi, která je nekonečná; „The Canglong Thousand Li Qifeng“ ukazuje majestátní a majestátní Velkou zeď;„Glorious Time“ a „Xiongguan Cuiying“ ukazují nádhernou stránku Velké zdi. Mezi vystavenými díly této výstavy je více než polovina děl založena na „Velké zdi“, důležitém kulturním symbolu čínského národa, zejména šestimetrovém svitku Velké zdi ve středu haly 4, který je velkolepý a živě ukazuje nekonečnou kontinuitu Velké zdi. Majestátní,V obraze se zdá, že mraky a mlhy v horách mají auru, která libovolně obklopuje Velkou zeď, a majestátní duch hor a řek vlasti je nerušený. Kromě tématu Velké zdi přinesl Ma Yuandong také více než 20 čínských obrazů jiných témat.

  Tato díla ukazují jeho docela výrazné tvůrčí vlastnosti: umí vytvářet sérii děl na téma „Velká zeď“ a jeho díla jsou velkolepá;Dobré při vytváření velkých děl, velkolepé a majestátní. V souladu s kreativním konceptem „spravedlnosti, majestátu a mocnosti“ představil Ma Yuandong, že se tématu Velké zdi věnuje od začátku 80. let a pokračuje ve skicování a tvorbě podél Velké zdi.

  “ Samotná Velká zeď je krásný svitek na zemi Číny. Krása, jsou hory a hory,Hory, řeky, pouště a osamělý kouř výrazně zlepšily mé chápání přírody a života v procesu vytváření a skicování. „Podle Ma Yuandonga Velká zeď ztělesňuje velkého národního ducha, symbolizuje duši národa a je důležitým kulturním symbolem čínského národa, který mu dodával vášeň a impuls pro stvoření.

 Místo lásky, nechte světoznámou starodávnou Velkou zeď ležet v inkoustu.

  Ma Yuandong se ve své umělecké tvorbě vždy drží kreativního konceptu „spravedlnosti, vznešenosti a vznešenosti“, má vysoký stupeň kulturního vědomí a poslání a pomocí štětce v ruce vytváří sochy Velké zdi, ukazující styl doby a kondenzující čínská síla.

  Prostřednictvím svých prací na téma Velké zdiNejen, že vidí svůj umělecký talent a vynalézavost, odráží jeho dědičnost a inovaci tradičního umění, ale také skutečně cítí svou nekonečnou lásku k majestátnímu vzhledu Velké zdi a velkých řek a hor mateřské energie. Ma Yuandong doufá, že prostřednictvím této výstavy přinese občanům Dongguanu určitou uměleckou inspiraci a přinese společnosti pozitivní energii. Vystavená díla mají hlubokou uměleckou koncepci, která ztělesňuje národního ducha.

  Yang Xiaotang uvedl, že pan Ma Yuandong je vynikajícím představitelem severní krajinářské malířské školy.

  Jeho díla jsou energická, starodávná ve stylu a hluboká v umělecké koncepci. Obzvláště dobře při vytváření tématu Velké zdi ukazují díla styl doby, zhuštěný národní duch a mezi štětcem a inkoustem se odkrývá hlavní téma doby a pozitivní energie společnosti.

 Prostřednictvím výstavy můžete nejen vidět Velkou zeď v srdci učitelky Ma Yuandong, ale také cítit jakési národní nálady, které mohou rezonovat u každého. Nedávno dongguanské literární a umělecké kruhy uspořádaly sérii „Go to the People“.

  Na jedné straně uspořádalo dongguanské umělecké mistry „poslat radost občanům“ a představilo také skupinu vynikajících umělců z domova i ze zahraničí do Dongguanu pro interaktivní výměny. Úroveň literární a umělecké tvorby v Dongguanu se dále zlepšila.

  V úvodní den uspořádala Ma Yuandong také setkání pera s místními umělci v Dongguan, kde na místě stříkala inkoust. Kromě toho se 15.

  a 18.

  června Ma Yuandong vydá do Humenu a Wanjiangu s místními umělci v Dongguanu, aby načrtli ze života a vytvořili čínské obrazy s tématem Dongguan. Tato výstava není jen výměnou a dialogem mezi Lingnanskou kulturou a severní kulturou,Je to také ukázka a podpora vynikající čínské kultury. Yang Xiaotang vyjádřil naději, že prostřednictvím výstavy děl učitele Ma Yuandong a dalších literárních výtvorů v budoucnu bude posílena kulturní atmosféra celého města a bude dále zlepšována úroveň uznání občanů, kulturní gramotnost a kvalita civilizace .

  „Mezi váhy je napsáno tisíc mil scenérie a Velká zeď je majestátní“Průzkum a praxe v umění Ma Yuandong nejenže přinesl pozoruhodné úspěchy, ale také získal jednomyslné uznání v tomto odvětví. Profesor Zheng Yi, ředitel katedry malby na Akademii výtvarných umění univerzity Tsinghua, uvedl: „Práce pana Ma Yuandonga využívají více pohledů rozptýlené perspektivy, technik zpracování mobilního umění a vyjadřují nekonečné bohatství. Nekonečná Velká zeď,Mezi váhy je napsáno tisíc mil scenérie a Velká čínská zeď je majestátní. Jeden svazek za druhým odhaluje vesmír.

  Díky prostorovému rozložení s velkým rozpětím přináší malíř svobodu a výzvy při manipulaci. Přirozený obraz proměnil ve stav mysli. Vytvářejte tvary pera a inkoustu svým vlastním stylem.

  Interpretuje tvůrčí duševní proces umělce.

  "" Obrazy Guan Ma Yuandong,První dojem je majestátní. „Umělecký kritik Feng Wanli řekl, že majestátní a majestátní charakter severní krajiny pod pevným a robustním rukopisem Ma Yuandonga proměnil minulost v současnost.

, Velkolepost hor,“ obrazy pana Ma Yuandonga, zejména Velké Nástěnné série jsou odvážné a energické,Duch a rým jsou nepřetržité a rukopis může být obrácen do zákalu, energický a silný, nebo duch je jako prázdný, duch jako duha, opouštějící starodávnou literární snahu o krajinářství, která je vysoká a snadno z ní vychází svět, využívající současné vědomí Shen Yi jako říši, včetně období před těhotenstvím a po těhotenství, a aury energické, je to jen vzor „Jinjian“. ".