Přírodní

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky

souhrn

Zdroj: Jinan Times Před několika dny někdo otevřel takzvanou „čerpací stanici“ pro mikroúvěry a zveřejnil zprávu v kruhu přátel s tím, že „černé domácnosti“ se špatným úvěrem mohou také úspěšně získat půjčky. Výsledkem bylo, že informace z „čerpací stanice“, které nebyly důkladně přezkoumány, způsobily malé půjčce v Pekingu značné ztráty. Dne 5. února byl tento malý případ podvodu s půjčkami, který poskytoval nepravdivé informace o věřiteli, nahlášen Mezijazyčnému soudu v Jinanu

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky-0

 Zdroj: Jinan Times Před několika dny někdo otevřel takzvanou „čerpací stanici“ pro mikroúvěry a zveřejnil zprávu v kruhu přátel s tím, že „černé domácnosti“ se špatným úvěrem mohou také úspěšně získat půjčky.

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky-1

  Výsledkem bylo, že informace z „čerpací stanice“, které nebyly důkladně přezkoumány, způsobily malé půjčce v Pekingu značné ztráty. Dne 5.

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky-2

  února se tento případ malého podvodu s půjčkami, který poskytoval nepravdivé informace o věřiteli, konal u soudu v Jinanu pro druhý případ.

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky-3

 Okamžiky zveřejnily zprávu, že „černé domácnosti a bílé domácnosti si mohou půjčit peníze“ V roce 2016 byla k kancelářské budově v okrese Tianqiao přidána takzvaná „čerpací stanice“. „Čerpací stanice“ nebyla dlouho otevřena a přicházejí všichni jednotlivci a zprostředkovatelé, kteří žádají o půjčku. Ukázalo se, že hned na začátku muž Liu Mougang zveřejnil ve svém kruhu přátel malou reklamu na půjčku: „Černobílé domácnosti si mohou půjčovat!„Mnoho lidí ví, že když žádají o bankovní půjčky, je obtížné si úspěšně půjčit„ černé účty “a„ bílé účty “. „ Černé účty “označují ty, kteří mají špatné půjčky, zatímco„ bílé účty “jsou kteří nemají žádné úvěrové záznamy - první.

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky-4

  Úvěr je příliš špatný a druhý nemůže zaručit včasné splacení. Po rozeslání reklamy další tři členové „čerpací stanice“ - Yang,Hao a Liu předávali zprávy jednu po druhé. Mnoho lidí přišlo na návštěvu a chtěli získat malou půjčku prostřednictvím „čerpací stanice“.

Čtyři prodejci vymysleli nepravdivé informace, aby lidem pomohli sdílet 190 000 manipulačních poplatků za půjčky-5

  4 lidé také přivedli mnoho zákazníků a požádali o ně. Odkud pocházejí peníze z půjčky? Malá úvěrová společnost v Pekingu podepsala smlouvu o spolupráci s Yangem na zřízení takzvané „čerpací stanice“ pro vyhledání kvalifikovaných žadatelů o půjčku.

 V „čerpací stanici“ spravuje peníze Liu Mougang a další tři mají vlastní dělbu práce. Třicet dva lidí z více než 100 lidí si úspěšně půjčilo půjčku. „Úrok společnosti (měsíc) je dva a tři centy za maximální půjčku 30 000 juanů. “ Liu Mougang při soudním výslechu odhalila, že věřitel potřebuje půjčku ve výši 30 000 juanů (měsíčně).

  Za úrok 690 juanů společnost slibuje, že „čerpací stanice“ může získat 30% úroku zaplaceného věřitelem. Liu Mougang odhalil, že v té době účtovali manipulační poplatek od 6 000 juanů do 7 000 juanů každý a věřitel souhlasil se zpracováním „půjčování“. Zprostředkovatelé a zákazníci, kteří souhlasí s tímto ustanovením, nechávají své bankovní karty na „čerpací stanici“.

  Při vydání úvěru „čerpací stanice“ odstraní „manipulační poplatek“ z karty před předáním karty zprostředkovateli nebo klientovi. Podle záznamů transakcíČtyři lidé včetně Liu Mougang nahráli informace o stovkách věřitelů a nakonec 32 lidí získalo půjčku.

  Ale ve stanovenou dobu začala malá půjčovací společnost v Pekingu žádat všechny, aby půjčku spláceli, ale buď se kontaktní číslo věřitele vyprázdnilo, nebo sídlo nenalezlo osobu, a Liu Mougang a další nebyli postupně schopni kontaktovat. Poté, co malá půjčovací společnost zavolala policii,Ve stejném roce policie postupně zatkla Liu Mougang, Yang a Hao Mouchao a později se Liu také dobrovolně vzdal. Podle statistik půjčil Liu Mougang a další čtyři lidé zhruba 910 000 juanů a Yang také půjčil samostatně více než 110 000 juanů.

  Když byl případ posuzován v prvním stupni, byli Liu Mougang a další odsouzeni k trestu odnětí svobody na dobu určitou v rozmezí od 11 let do 11 let a 4 měsíců a byli pokutováni.

 Liu, který se vzdal, dostal lehčí trest, byl odsouzen na 9 let vězení a pokutován. Během druhého případu „manipulačního poplatku“ ve výši 190 000 juanů mezi 4 lidmi Liu Mougang a další uvedli, že předtím nevěděli, že tato praxe byla trestným činem.

  Yang uvedl, že ačkoliv je vedoucím „čerpací stanice“, kterou uzavřela mikrofinanční společnost v Pekingu, o peníze se nestará. Nemá ani schopnost ověřit pravost materiálů, jen aby zjistila, zda materiály předložené zákazníkem splňují kvalifikaci pekingské společnosti pro počáteční kontrolu.

  Liu Mougang, který byl ve skutečnosti odpovědný za „správu peněz“, bránil, že pouze 32 z více než 100 materiálů, které nahráli, nakonec prošlo, což naznačuje, že pekingská společnost je schopna identifikovat a že autenticita předložených půjčovacích materiálů je odpovědnost nadřazené společnosti.

 Po výslechu soudcem však Liu Mougang musel uznat, že informace jednotlivých žadatelů byly podvodné.

  Prokurativní orgán poukázal na to, že v prvním stupni neexistoval rozdíl mezi hlavním a spolupachateli, protože Liu Mougang a další čtyři byli zapojeni do celého procesu podvodu a výnosy z trestného činu byly rozděleny stejně.

  v dělbě práce mezi několik lidí je trestný čin. Současně stojí za zmínku, že smlouva podepsaná mezi „čerpací stanicí“ a malou úvěrovou společností zapojenou do případu vyžaduje, aby byla zaručena autentičnost předložených materiálů a malá půjčka, kterou zpracovává, je společně a nerozdílně odpovědný.

  Předseda druhého stupně proto dokonce tak povrchně zpochybnil tzv. „Audit“ prováděný „čerpací stanicí“.

 Prokurátorský orgán se rovněž domnívá, že čtyři „čerpací stanice“ nakonec soukromě sdílely „manipulační poplatek“ ve výši více než 190 000 juanů. Jejich jednání bylo v souladu s trestným činem podvodu za účelem nelegálního držení. Použili fiktivní skutečnosti nebo zatajili pravda podvádět větší část. Prvky tvořící velké veřejné a soukromé nemovitosti.

  Případ nebyl u soudu vysloven a případ je stále v dalším procesu. Odpovědný redaktor: Yang Chang. Klíčová slova článku: Populární doporučení pro poskytovatele půjček mikrofinancování společností. Odložte veřejný účet Sina Finance, abyste mohli 24 hodin denně vysílat nejnovější finanční informace a videa.

Další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte (sinafinance).