Zprávy

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem

souhrn

Hexindai hlásí ve čtyřech ročních obdobích skryté starosti: čistý zisk se zdvojnásobil pod regulačním tlakem a míra splácení je nepředvídatelná

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-0

 Zpráva společnosti Hexindai Four Seasons odhaluje obavy: Čistý zisk zdvojnásobený pod regulačním tlakem, míra splácení je nepředvídatelná Článek | Xiaoxi Finance a ekonomika Shi Wanjia během prázdnin jarního festivalu, čínská P2P platforma Hexindai, která právě přistála na Nasdaq po dobu 4 měsíců, vydala 2017 Zpráva za čtvrté čtvrtletí roku (třetí čtvrtletí fiskálního roku 2018).

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-1

  Zpráva ukazuje, že pod silným domácím dohledem nad odvětvím hotovostních půjčekProvozní výkon a finanční stav společnosti Hexindai však nebyly ovlivněny a výrazně se zvýšil počet dlužníků, objem půjček, výnosy a čistý zisk. To není totéž, co lidé očekávali.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-2

  Podle předchozích předpovědí většiny mediálních a průmyslových odborníků budou společnosti s relativně vysokým podílem hotovostních půjček čelit celé škále zhoršení různých ukazatelů, jako je rozsah, míra špatného dluhu a zisk. Ale ve skutečnosti jsou za nádhernými daty Hexindai určité skryté starosti. Zpráva s krásnými údaji ukazuje, že úvěrová stupnice společnosti Hexindai v tomto čtvrtletí je přibližně 2,6 miliardy juanů, což je nárůst o přibližně 44% z 1,8 miliardy juanů ve třetím čtvrtletí, což je téměř třikrát více než ve stejném období loňského roku; počet dlužníci překročili 30 000, což je nárůst o 50%.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-3

 %, téměř čtyřnásobně oproti stejnému období loňského roku. Zároveň dále rostly poplatky účtované společností Hexindai dlužníkům.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-4

  Ve třetím čtvrtletí roku 2017 činil příjem z každých 100 juanů poskytnutých společností Hexindai příjem 9 juanů; ve čtvrtém čtvrtletí to bylo 12 juanů, což představuje nárůst o více než jednu třetinu.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-5

  Pokud jde o finance, Hexindai zaznamenal v tomto čtvrtletí čistý výnos téměř 290 milionů juanů a čistý zisk téměř 180 milionů juanů. Mezičtvrtletní růst činil 104%, respektive 114%. Když se podíváme na tato data sama, možná si akcionáři budou myslet, že je to dobrá zpráva, ale pokud se na to podíváte v kontextu tohoto odvětví, obávám se, že musíte být opatrní.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-6

  Růst proti trendu? Podle prospektu vydaného v září loňského roku existují pro HeCredit dva hlavní typy půjček, a to osobní nezajištěné půjčky online (tj. „„Hotovostní půjčky“) a osobní hypoteční úvěry. V roce 2016 začala společnost Hexindai vědomě zvyšovat podíl úvěrových půjček.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-7

  Z úvěrů poskytnutých ve druhém čtvrtletí roku 2017 činil podíl úvěrových půjček přibližně 99,2% a ve třetím 99,8% a poslední zpráva ukazuje, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 byly všechny půjčky poskytnuté společností Hexindai úvěrovými půjčkami. Čtvrté čtvrtletí roku 2017 však bylo tříměsíční, během kterého byl průmysl hotovostních půjček pod tlakem. 21.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-8

  listopadu byly pozastaveny nově schválené online licence k malým půjčkám a nastartovala opona na opravu hotovostních půjček; „Oznámení o“ hotovostním úvěru „Podnikání“ a „Implementační plán pro zvláštní nápravu internetových malých úvěrových rizik pro malé půjčky“ byly zveřejňovány jeden po druhém,Nelicencované společnosti mají zakázáno půjčovat, licencované společnosti jsou povinny opravit a úrokové sazby, finanční kanály, kapitálové destinace a poměr pákového efektu jsou přísně omezeny.

Zpráva HeCredit Four Seasons odhaluje skryté starosti: nepředvídatelná míra splácení pod regulačním tlakem-9

  Na nějaký čas velký počet společností snížil rozsah půjček nebo dokonce přestal poskytovat půjčky a celé odvětví zaznamenalo nárůst plateb po splatnosti. Pokud jde o dodržování předpisů, pokud jde o kvalifikaci, společnost Hexindai získala v srpnu 2017 licenci na mikrofinancování online;Pokud jde o úrokové sazby, neexistuje žádná červená čára přesahující 36% a dosud nebyly zaznamenány žádné nesrovnalosti. V obecném prostředí, jak je uvedeno výše, se však úvěrová stupnice společnosti Hexindai nesnížila, ale výrazně vzrostla, a sazba poplatků se také významně zvýšila.

  Skryté obchodní starosti se stále zabývají pouze předchozím článkem. Někteří lidé si mohou myslet, že skutečnost, že Hecredit není ovlivněn dohledem a průmyslovým prostředím, je dobrá věc.

 Ale když to analyzujeme z jiného úhlu, neměli bychom podceňovat skryté starosti za tím, že se podíváme na operaci Hexindai. Jak již bylo zmíněno výše, ve čtvrtém čtvrtletí vzrostlo celé odvětví hotovostních půjček po splatnosti. Jen v polovině prosince vzrostla první sazba po splatnosti z 25% před zavedením příslušných politik na 60%. Velký počet poskytovatelů půjček v hotovosti pozastavil půjčky pro nové zákazníky,Někteří dokonce „fušují“ staré zákazníky, aby si po splácení nemohli znovu půjčit.

  Za takových okolností společnost Hexindai namísto podobných opatření zvýšila také propagaci, publicitu a získávání zákazníků. Otázka, zda tito dlužníci mohou splácet své půjčky včas, je skutečně otázkou, která stojí za obavu. Navíc a zvýšené výpůjční náklady na úvěr,To znamená zvýšení zátěže dlužníků nebo zvýšení podílu půjček skupinám s vysokou mírou.

  I když celková kvalita půjček prudce poklesla, Hexindai stále „jde hluboko do tábora nepřítele. “Ještě důležitější je, že tito zákazníci utratili spoustu marketingových výdajů s kredity výměnou za ně. Finanční zpráva ukazuje, že v tomto čtvrtletí a prodejních a marketingových výdajích na úvěry je téměř 37 milionů juanů, což je téměř 1,5krát více než v předchozím čtvrtletí, což představuje téměř 47% celkových nákladů. Ve skutečnosti, i když si Hexindai stále účtuje 9% sazbu, stále může vydělat 234 milionů juanů na příjmu.

 Za okolností nezměněných nákladů je čistý zisk stále 124 milionů juanů, což je 1,5krát více než v předchozím čtvrtletí. Stále se do určité míry může vyhnout riziku po splatnosti způsobenému touto politikou.

  Proč ne? Očekávání ohledně výkonu předložená společností Hexindai na konci zprávy však ukazují, že v příštím čtvrtletí se očekává, že úvěrová škála platformy bude stejná jako v tomto čtvrtletí, a čistá obchodní kontrakce se sníží na 62–67% v tomto čtvrtletí (což znamená snížení sazeb poplatků).

 Čistý zisk byl rovněž odpovídajícím způsobem snížen na polovinu. Je to pravděpodobně proto, že platforma také zaznamenala regulační ochotu a průmyslová rizika a místo toho hodlá přijmout konzervativnější strategii.

Odpovědný redaktor: Xie Haiping. Klíčová slova článku: Hecredit Půjčky na půjčky Hot doporučení Doporučení Odložit veřejný účet Sina Finance na vysílání 24hodinového nepřetržitého vysílání nejnovějších finančních informací a videí,Další výhody pro fanoušky získáte naskenováním QR kódu (sinafinance).